Najlepsze teksty i informacje
odchudzanie

Ile kalorii dziennie potrzebujesz?

Niestety, wciąż chyba wiele z nas wierzy w efektywność i w ogóle – sensowność stosowania cudownych diet, które w niesamowicie krótkim czasie obiecują nam spadek wagi wręcz niemożliwy do zrealizowania – a niestety – jeżeli nawet w części możliwy do osiągnięcia to będziemy i tak mieć zapewniony efekt jo jo i w bardzo krótkim okresie odzyskamy zgubione kilogramy i to niestety z nawiązką… Niesamowite, że jeszcze potrafimy się nabrać na te wszystkie cudowne bzdury…  Przecież nie ma opcji by tama |”cudowna” dieta dajmy na to tysiąc kalorii każdej z nas pozwoliła pozbyć się wszystkich zbędnych kilogramów (no i nie narażała na negatywne konsekwencje zdrowotne) – każda z nas przecież jest inna i ma inne zapotrzebowanie na kalorie. Fakt- samo liczenie kalorii nie jest złe i faktycznie – jest istotne podczas diety, wtedy, kiedy chcemy osiągnąć naszą wymarzona wagę.

Spalanie kalorii

kalorieTylko bowiem w przypadku, kiedy będziemy więcej spalać aniżeli zjadać, to nasz organizm zacznie korzystać z nagromadzonych zapasów, czyli z naszych znienawidzonych fałdek… Tylko samo bezmyślne ograniczanie kalorii nigdy nie będzie tu dobrym pomysłem. Zawsze tak naprawdę powinnyśmy skontaktować się i skonsultować ze specjalistą dietetykiem – wówczas uzyskamy odpowiednią radę oraz plan żywieniowy, który pomoże nam zdrowo (naprawdę zdrowo schudnąć). Przykład – dziesięć kobiet stosuje identyczną, restrykcyjną dietę, która znacznie ogranicza spożywane dziennie kalorie – kila z nich gubi dużo, kilka mało, niektóre nie widzą prawie żadnej zmiany – potem do tego dochodzi przytycie po zakończeniu diety – jednak u każdej z pań pewnie będzie to wyglądało inaczej, bo każdy organizm jest inny i nie istnieje jedna dobra dieta dla wszystkich, która każdemu pozwoli schudnąć.

Jak dostosować dietę?

Dieta musi być dostosowana do płci, wieku, masy ciała, budowy ciała, żywieniowych preferencji i przyzwyczajeń, trybu życia, aktywności fizycznej i pewnie jeszcze wielu innych czynników, by przyniosła oczekiwane efekty. Nie będzie to też drastyczna zmiana  – musimy przecież zmienić dietę w ogóle i nie wracać już nigdy do złych nawyków i przyzwyczajeń, by nie wrócić do stanu sprzed diety. To bardzo istotne –musimy w ogóle odmienić swoje życie, by to miało właściwy efekt i sens – na pewno usłyszycie to od każdego dietetyka. Da nam on jednak właściwe wskazówki – po dokładnym wywiadzie i niezbędnych badaniach , kiedy zbierze o nas wszystkie niezbędne informacje, będzie mógł nam wskazać właściwą drogę – jak zgubić bezpiecznie, zdrowo i na zawsze niechciane kilogramy.