Najlepsze teksty i informacje
pieczenie pizzy

Pizza w wersji light

Pizza to danie uniwersalne, jednak czy jest ona również opcją dla osób dbających o figurę lub odchudzających się? Czy można jeść ją bez oporów i wyrzutów? Podstawowe pizze występują w wielu odmianach, z dużą ilością sera, mięsa, tłustych dodatków, które o gorączkę przyprawiają wszystkich zwolenników zdrowego odżywiania. Uspokajamy – pizza może być light, ale wcale nie musi tracić przy tym swojego wyjątkowego smaku. Jak przygotować taką pizzę?

Tłuste jedzenie

Sprawa jest bardzo prosta. Wystarczy zmienić tłuste składniki na te lżejsze. Najlepszymi dodatkami do dietetycznej pizzy są warzywa, nawet te najbardziej podstawowe i dostępne w każdym sklepie. Mogą to być brokuły, papryka, cebula, szpinak, pomidory, kukurydza, wszystko zależy od tego, co uważamy za słuszne. Nie można przesadzić z ilością żółtego sera, który bywa wyjątkowo kaloryczny. Ser żółty jest wyjątkowo tłusty, 100 gramów, których użyjemy do pizzy może podnieść jej kaloryczność nawet o 400 kalorii.

Ile to ma kalorii?

pokrojona pizzaCiasto również można w prosty sposób odchudzić, a wystarczy je przygotować w wersji cienkiej, a nie raczyć się grubym i pulchnym spodem, który spokojnie mógłby dosięgnąć jednej czwartej wysokości szklanki. Warto wykonać jeszcze jeden zabieg, a mianowicie zamienić tradycyjną, białą mąkę na mąkę razową. Dzięki temu niepozornemu posunięciu, organizm zostanie zaopatrzony w dodatkowe ilości błonnika, witamin i składników mineralnych. Dodatkowo, co ciekawe, błonnik wiąże pewne ilości tłuszczu, uniemożliwiając mu wchłanianie się  w organizmie, a co za tym idzie, spada wchłanialność kalorii, czyli mniej centymetrów ląduje w obwodach, na których zmniejszeniu nam zależy. Podobne zdanie na ten temat ma kucharz z pizzeria szczecin.

Odwiedziny w pizzerii

Jeśli lubisz chodzić do pizzerii, bowiem robienie pizzy jest dla Ciebie za dużym wyzwaniem lub zwyczajnie nie masz na to czasu, najlepiej wybieraj Margheritę lub pizzę wegetariańską, które zawierają o wiele mniej kalorii niż inne pizze, ale nadal są pyszne w smaku i cieszą podniebienie. Dobrze zjeść coś pysznego i nie mieć wyrzutów, prawda? Stosując się do kilku prostych porad nie będziesz musiał rezygnować z ulubionego smaku.