Najlepsze teksty i informacje
kamera

Kamera samochodowa w internecie

Kamera samochodowa jest coraz bardziej popularna. Nie tylko wśród kierowców zawodowych i tych, którzy nagrania ze swoich podróży wykorzystują później jako super pamiątkę. Ostatnio w Internecie można znaleźć bardzo dużo nagrań zrobionych właśnie kamerą samochodową, które pokazują „śmieszne sytuacje”.
Bohaterami takich nagrań są ludzie, którzy wykorzystują posiadanie kamery samochodowej do tego, żeby albo specjalnie robić rzeczy niebezpieczne, ale potencjalnie śmieszne, albo po to, by wykorzystywać później materiał, który przypadkiem uda się zdobyć.

Rodzaje kamer

kamerkaNajwiększym problem tej wątpliwej formy rozrywki jest to, że deprecjonuje faktycznie założenia producentów kamer samochodowych. Wideorejestrator ma przede wszystkim służyć kierowcom do bezpiecznego poruszania się na drodze. Podróżnikom natomiast – do rejestrowania długich wędrówek, których dokumentację można potem wykorzystywać przez wiele, wiele lat. Nagrania, które możemy zobaczyć w sieci, a które zbierają najwięcej odsłon, są filmami krótkimi, najczęściej w bardzo kiepskiej jakości. Pokazują wypadki samochodowe, najczęściej niegroźne, natomiast spowodowane ludzką głupotą i nieuwagą. Co dziwne, takie filmy mają bardzo dużo wyświetleń i zbierają setki komentarzy. Nikt z widzów nie zastanawia się nad konsekwencjami działań takich, jak pokazane są na nagraniach.

Jak wykorzystać nagranie?

W ten sposób można zauważyć, jak bardzo zmienia się przeznaczenie przedmiotu, którego pierwotne zastosowanie miało być zgoła inne. Trudno jest powiedzieć, czy kiedykolwiek moda na takie „głupie filmy” się skończy, a autorzy zdadzą sobie sprawę z tego, że nie tylko sami mogli zrobić sobie krzywdę, ale też są to wydarzenia potencjalnie niebezpieczne dla tych, którzy je oglądają. Założę się, że jest grupa młodych ludzi, która będzie chciała powtórzyć tego typu „sukces”.

Jest mi bardzo przykro, że dzisiejszym świecie, w dobie Internetu, ludzie nie chcą sięgać po naprawdę wartościowe materiały i treści, tylko posilają się tak głupimi rzeczami, które nie tylko nie wnoszą żadnej wartości w ich życie, ale także świadczą o niepokojących zmianach w społeczeństwie. Fakt, ile reakcji zdobywają takie materiały w Internecie, świadczy tylko o tym, jak nisko upadliśmy jako społeczeństwo.
Życzyłabym sobie, żeby chociaż autorzy tego typu nagrań, używali innych środków do nagrywania filmów. Kamera samochodowa do tego nie służy. Kamera samochodowa powinna kojarzyć się pozytywnie. Z bezpieczeństwem i dobrymi wspomnieniami z długich podróży, a dzięki tego typu działaniom kojarzy się przede wszystkim ze skrajną głupotą.