Najlepsze teksty i informacje
buisness-online

Czym jest online business?

Jak rozpocząć działalność online? Zadaj sobie pytanie, ile Twoja firma jest obecna w Internecie, a następnie zobacz, jak wiele konkurencji znajdziesz obecnie w sieci. Po takiej refleksji i researchu możesz się także zwrócić się do ekspertów w dziedzinie marketingu internetowego, by pomogli ci ocenić potencjał twojego docelowego rynku internetowego. Jeżeli chodzi o czynności marketingowe, których będziesz musiał się podjąć, to wszystkie tradycyjne środki masowego przekazu jak reklamy w telewizji i radio, na billboardach, drukowane ulotki, obecność na targach – to wiedz, ze to wszystko jest razem znikome w porównaniu do mocy i możliwości Internetu. Internet nie jest tylko środkiem reklamy, w przeciwieństwie do wszystkich innych mediów pojawienie się w Internecie oferuje o wiele więcej korzyści i możliwości.

internetPo pierwsze – jest to czysta redukcja kosztów operacyjnych. Internet (po drugie) umożliwia precyzyjną analizę potencjału rynku i konkurencji i oferuje nam wciąż nowe rynki i szybszy rozwój biznesu, a dzięki temu że mamy dostęp do spersonalizowanej grupy potencjalnych zainteresowanych konsumentów, to błyskawicznie możemy poprawić swoją sprzedaż. Oczywiście tylko i wyłącznie pod warunkiem, kiedy wiemy jak z tych wszystkich internetowych dobrodziejstw korzystać…. Bo jeżeli nie, to tak naprawdę możemy się ostro na tym przejechać, a nasz sklep internetowy czy inny biznes szybko upadnie. Jeżeli wcześniej nie słyszeliśmy jeszcze o pozycjonowaniu, portalach społecznościowych czy reklamach w google – to może lepiej otwórzmy jakiś kiosk ruchu na osiedlu na rogu, albo sprzedajmy tulipanki przy wejściu do metra – bez takiej podstawowej wiedzy, to nawet nie mamy czego szukać na internetowym rynku, bo szybko skończy się to naszym bankructwem i przeświadczeniem, że w tym internecie jednak się nie zarobi pieniędzy.

A to bzdura, bo owszem – zarobi się i to nawet bardzo duże pieniądze bo jednak internet to sieć bez zna i bez jakichkolwiek granic, możemy się wciąż rozwijać i więcej zarabiać, ale oczywiście musimy się na tym znać, albo chociaż wiedzieć kto się na tym zna i z nim nawiązać współpracę. Pierwszym krokiem będzie dobry projekt strony internetowej albo e-sklepu który należy zlecić profesjonalistom, by funkcjonował jak trzeba i nie odstraszała klientów. A potem… Jeszcze wiele pracy przed nami – online marketing, pozyskanie klientów, skłonienie do zakupów, rozwój… Ale jak będziemy działać z głową, to może się udać!