Najlepsze teksty i informacje
xiaomi

Czy warto kupić telefon Xiaomi?

Wiele osób interesujących się elektroniką oraz nowymi technologiami nie ma zaufania do mniej znanych marek i producentów sprzętu, szczególnie tych pochodzących z Chin. Pomimo tego firma Xiaomi osiągnęła w przeciągu kilku lat sukces, którego mogą jej pozazdrościć pozostali konkurenci. Xiaomi powstało w roku 2010 i początkowo zajmowało się produkcją wyłącznie smartfonów. Teraz w jej ofercie znajdziemy również telewizory, tablety oraz inne tego typu urządzenia.

Początki sukcesu Xiaomi

xiaomi-mi5Firma Xiaomi powstała w wyniku porozumienia kilku współwłaścicieli, ale najważniejszych z nich jest Lei Jun. To on jest twarzą marki i odpowiada za jej działania marketingowe oraz występuje na różnych targach nowych technologii. Nazwa Xiaomi oznacza po polsku „,mały ryż” i wymawia się ją w taki sposób” „szaomi”. Maskotką firmy z Chin jest królik Mitu, który jest odziany w strój podobny do Supermana i czapkę z czerwoną gwiazdą.

Oprogramowanie MIUI i pierwsze telefony

W telefonach Xiaomi zastosowano oprogramowanie MIUI. System bazuje na systemie Android, ale z wyglądu bardziej przypomina to co znajdziemy w smartfonach Apple. Pierwszym telefonem producenta było Xiaomi Mi 1, który zapewniał podobne właściwości do topowych smartfonów, ale był też przy okazji znacznie tańszy. Telefon osiągnął wielki sukces sprzedażowy w Chinach, a później zainteresował się nim już cały świat. Sprzedano około 7 milionów Mi 1 oraz szybko rozpoczęto prace nad kolejnymi modelami. Następne urządzenia oferta telefonów Xiaomi nawiązywały wyglądem do poprzednika, ale otrzymywały coraz nowocześniejsze i wydajniejsze podzespoły. Obecnie na rynku dostępna jest najnowsza generacja tego modelu, czyli Xiaomi Mi 5.

Model biznesowy firmy

Xiaomi osiągneło niesamowity sukces dzięki zastosowaniu bardzo innowacyjnej strategii marketingowej. Firma nie ma tradycyjnej reklamy i polega na poleceniach od swoich klientów. To na podstawie pozytywnych opinii w internecie kolejni użytkownicy sięgają po urządzenia chińskiego producenta. Taktyka ta jest bardzo skuteczna i Xiaomi co roku sprzedaje większą liczbę urządzeń. Model Xiaomi Mi 5 ma szansę pokonać telefony iPhone oraz flagowe modele Samsunga. Od kilku miesięcy telefony Xiaomi dostępne są już w oficjalnej polskiej dystrybucji. Czy marka osiągnie sukces w naszym kraju? Wszystko wskazuje na to, że tak. Wychodzi na to, że ludzie mają już dosyć drogich smartfonów i zaczynają patrzeć na ich osiągi. Trzeba dodać też, że Xiaomi nie jest jeszcze dostępne w polskich sieciach komórkowych i telefonu trzeba szukać w internecie.