Najlepsze teksty i informacje
e-palenie

Wszystkie techniki elektronicznego palenia

Palenie papierosów stało się niezwykle popularne w ubiegłym stuleciu. Równolegle do wzrostu popularności tytoniu były prowadzone badania naukowe, które miały na celu określenie wpływu nikotyny i sposobu jej zażywania na zdrowie człowieka. Badania pokazały jednoznacznie, iż palenie tytoniu wywołuje wiele chorób. WHO wyodrębniło kategorię chorób nikotyno-zależnych, wśród których znalazły się choroby naczyniowe- udary i zawały, a także układu oddechowego- szczególnie Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc.

Choroby palących

Wraz ze wzrostem popularności papierosów zauważono też znaczny wzrost w zachorowaniach na nowotwory płuc, krtani, gardła i języka. Głównymi prowodyrami tych chorób były związki zawarte bezpośrednio w dymie tytoniowym, a niekoniecznie nikotyna. Węglowodory aromatyczne, amoniak, formalina, a nawet cyjanowodór to składniki dymu tytoniowego, które najbardziej szkodzą palaczom. W ferworze nagonki na firmy tytoniowe, z powodu czerpania przez nie zysków na zdrowiu wielu milionów ludzi zaczęto opracowywać bezpieczne metody pobierania nikotyny. Problemem nie jest tyle fakt dostarczenia nikotyny, lecz również kwestia trzymania papierosa w ręce i zaciągania się dymem. Wiele osób potrzebowało zapalić, pomimo zażywania preparatów z terapeutyczną nikotyną.

Zapotrzebowanie na e-palenie

e-papierosyW odpowiedzi na to zapotrzebowanie powstały papierosy elektroniczne. Są to urządzenia zbliżone gabarytami do klasycznych papierosów, pozwalające absorbować nikotynę drogą wziewną. Podgrzanie i zmieszanie z powietrzem umożliwia atomizer, który jest swoistą grzałką, która również rozpyla opary we wciąganym przez palącego powietrzu. Liquid do e-papierosa zawiera określoną porcję nikotyny, można wybierać różne warianty zawartości, a także smaku. W sprzedaży dostępne są najróżniejsze aromaty, co pozwala użytkownikom czerpać pełną przyjemność z palenia, bez przejmowania się skutkami ubocznymi. Liquidy mogą mieć smak tytoniowy, lub w ogóle nie przypominać swoim zapachem aromatu dymu tytoniowego.

Atuty e-papierosów

Kolejnym atutem, jakim może się pochwalić e papieros jest możliwość korzystania z niego w miejscach publicznych z wyłączeniem komunikacji publicznej. Chyba najbardziej przemawiającą do klientów zaletą jest zdecydowanie cena- dostarczanie nikotyny poprzez e-papierosy jest niemal 50% tańsze od palenia tytoniu. Liquidy zawierające nikotynę nie są objęte podatkiem akcyzowym, który na chwilę obecną stanowi większą część ceny jednej paczki papierosów. Warto jest zatroszczyć się o swoje zdrowie i zrezygnować ze zwykłych papierosów, które śmierdzą, dużo kosztują i są okropnie szkodliwe, również dla tych którzy przebywają w obecności palacza.