Najlepsze teksty i informacje
14

Uciążliwy sąsiad to problem

Wydaje się, że kłótnie sąsiedzkie to codzienność i banał. Często jednak mamy do czynienia z poważniejszymi problemami, jakie sprawiają, że nawet nie jesteśmy w stanie funkcjonować w swojej przestrzeni. Problemy dotyczą zarówno mieszkańców bloków wielorodzinnych, jak i domów jednorodzinnych, jakie położone są w pobliskim sąsiedztwie, więc rzeczywiście należy mieć to wszystko na uwadze. Na szczęście prawo przewiduje tutaj różne możliwości i z uporczywymi sąsiadami można walczyć.

Sprawy mieszkaniowe

prawoCzęsto adwokaci występują w takich sprawach reprezentując wspólnoty mieszkaniowe. Może się okazać, że na parterze bloku prowadzona jest dość uciążliwa działalność, w postaci pubu, dyskoteki czy przedszkola. Takie miejsca przeszkadzają zwykłym mieszkańcom i zakłócają mir domowy. Warto więc zdecydować się na takiego specjalistę jak adwokat, a na pewno uda się tutaj sporo zdziałać. Znane są takie wyroki, jakie zmuszały uciążliwe sąsiedztwo do zmiany miejsca swojej działalności, więc okazuje się, że jest to jak najbardziej możliwe do zrobienia.

Sposoby na sąsiadów

Podobnie jest w sytuacji, gdy uporczywy jest jeden sąsiad. Znane są takie sytuacje, że takim sąsiadem jest osoba zbieracza, który ma zagracone całe mieszkanie, z jakiego wydobywają się nieprzyjemne zapachy. Może to być także kobieta, która na czterdziestu metrach kwadratowych swojego mieszkania trzyma dwadzieścia psów czy kotów. Wtedy prawnik jest jak najbardziej potrzebny. Są to sprawy cywilne, ale oczywiście warto zdecydować się na taki krok, jeśli chcemy zapewnić sobie lepszą przyszłość. Głównie wtedy lokatorzy myślą o swoich dzieciach, jakim chce się zagwarantować najlepsze warunki funkcjonowania. Na szczęście prawo może nam tutaj dużo pomóc, więc warto mieć to wszystko na uwadze w takim momencie. Trzeba jednak zaangażować w cały proces odpowiedniego specjalistę, takiego jak adwokat oraz zebrać bogaty zestaw dowodów. Dobrze też, jeśli zeznaje nie tylko jeden sąsiad, ale więcej osób, ponieważ w ten sposób rzeczywiście można zapewnić sobie doskonałe efekty i wygrać swoją sprawę, a także pozbyć się uciążliwego sąsiedztwa.

Comments are disabled