Najlepsze teksty i informacje
papieros elektroniczny

Podstawowe słownictwo związane z e-paleniem

Ładowarka używana jest do naładowania baterii do e-papierosa, gdy został wyczerpany. Potrzebne są różne rodzaje ładowarki w zależności od rodzaju stosowanego akumulatora. „Cigalike” termin używany do opisania e-papierosa, który przypomina prawdziwego papierosa. To tak zwany mini/PEN/Memory Stick e-papieros. To najmniejszy rodzaj elektronicznego papierosa. Są one na ogół tej samej wielkości co tradycyjny papieros i mają najkrótszą żywotność baterii spośród wszystkich stylów e-papierosów. Clearomizer (Clearo) to przejrzysty kartomizer, który wykorzystuje knoty, a nie materiał wypełniający do absorpcji e-cieczy i dostarczenia go do rozpylacza. Elektroniczny papieros/e-papieros to skrócony termin dla określania również bezdymnego papierosa, produkującego parę. Tym terminem określa się również zaawansowane osobiste parowniki (AVP/ „mody”).

Rodzaje e-papierosów

palenie e-papierosa„Ego” to popularny, średniej wielkości elektroniczny papieros, który najczęściej wykorzystuje atomizer. „Ego” są większe niż tradycyjne papierosy i są obsługiwane ręcznie, ale te e-papierosy są bardzo popularne, ponieważ są one proste w obsłudze i osiągają wyjątkowo dobre wyniki. E-ciecz, „sok dymny”, e-sok to nazwa, której używa się dla określenia mieszaniny nikotyny, wody, glikolu propylenowego, gliceryny warzywnej, naturalnych lub sztucznych aromatów, które wypełniają e-papieros. Manualny e-papieros to rodzaj e-papierosa, który zawiera przycisk (zazwyczaj na górze lub z boku baterii), aby ręcznie włączyć grzałkę. Ten papieros elektroniczny mniej przypomina tradycyjnego papierosa niż model automatyczny, ale jest to preferowane przez wielu e-palaczy, ponieważ jest zamknięty i nie może przeciekać, to daje użytkownikom większą kontrolę i normalnie wytwarza silniejsze pary. Ustnik to zakończenie urządzenia, użytkownik inhaluje się przez ten element. Ustnik przymocowany jest do rozpylacza. Poziom nikotyny to ilość nikotyny obecnej w kartridżu lub butelce e-cieczy.

Jaka jest moc e-palenia?

Zazwyczaj mierzona jest w mg lub procentach. Starter kit/zestaw startowy – zawiera wszystkie podstawowe elementy wyposażenie, dzięki czemu można rozpocząć e-palenie. Na ogół posiadają jedną lub większą ilość baterii, ładowarkę, kilka wkładów lub clearomizerów. „Pieczenie gardła” – użytkownik czuje pieczenie w tylnej części gardła podczas używania elektronicznego papierosa. Jakość e-cieczy, technika i właściwe wykorzystanie e-papierosów i pielęgnacja sprzętu również wpływa na ten efekt. Vape/Vaping to angielska nazwa, używana do określania „palenia” papierosów elektronicznych. E-papierosy faktycznie wytwarzają parę (przypominającą wyglądem dym tytoniowy), a ludzie nazywają e-paleniem lub po angielsku „vaping”. Para/ „vapor” – wyprodukowana przez rozpylacz, gdy e-ciecz zmienia się z cieczy w gaz. Produkcja pary „vapor production” – wskazuje, ile pary jest wytwarzane na przeciętnym wdechu.