Najlepsze teksty i informacje
woda

Właściwości zdrowotne wody

O piciu wody zapomina wiele osób, a to błąd, bo jest to płyn, bez którego żaden organizm nie może funkcjonować. To także produkt wskazany na diecie, który może zadziałać lepiej, aniżeli najdroższe i reklamowane tabletki odchudzające. Każdy, kto dalej walczy z nadwagą, powinien polubić się z wodą i sięgać po nią jak najczęściej. Co więc ona daje?

Woda doskonale nawadnia organizm i robi to najlepiej ze wszystkich płynów. Pijąc ją, można odżywić wszystkie swoje narządy oraz komórki, czyli cały organizm. Zaczyna on wtedy lepiej i szybciej pracować, więc zachodzące w nim reakcje mogą przebiegać właściwie i prędko. Nawet spalanie kalorii przebiega wtedy szybciej, bo nie jest zakłócone przez brak wody. Dodatkowo, woda nie ma żadnych kalorii, więc można się nią raczyć bez ograniczeń. Każdy inny płyn zawiera już pewne kalorie, a słodkie, gazowane napoje potrafią mieć ich mnóstwo. Oczywiście ich smak jest dla niektórych osób znacznie lepszy, jednak smak wody także można w każdej chwili zmienić.

Co dodawać do wody?

szklanka-wodyWystarczy dodać do niej trochę cytryny lub innych owoców, kilka listków mięty i plasterki zwykłego ogórka, aby uzyskać wspaniałą i zdrową lemoniadę. Pijąc ją regularnie, dba się o swój układ metaboliczny, czyli przyspiesza się swoją przemianę materii. Jeśli pracuje ona na najwyższych obrotach, sam człowiek z łatwością gubi kolejne kilogramy, a one do niego nie wracają. Dodatkowo, każdy, kto ma problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie, powinien właśnie pić więcej wody, bo to ona walczy z obrzękami i opuchlizną. Jest najlepszym lekarstwem dosłownie na wszystko, dlatego nawet tabletki odchudzające nie mogą z nią wygrać.

A jak często trzeba pić wodę? Najlepiej jak najczęściej, by spożywać ją małymi łykami. Wystarczy nosić butelkę z tym płynem zawsze przy sobie, czyli pakować ją do torebek, plecaków i walizek. Jeśli komuś nie odpowiada woda niegazowana, może spokojnie sięgnąć po tą gazowaną, bo ta jest równie dobra i równie zdrowa. Liczy się jedynie to, by pić ją jak najczęściej i w dużych ilościach.

Comments are disabled