Najlepsze teksty i informacje
tunezja

Zamieszki w Tunezji

W ostatnim czasie doniesienia medialne skupiały się głównie na tragicznych wydarzeniach w Tunezji. Ostrzega się przed podróżami i wyjazdami nie tylko do Tunezji, ale także do Egiptu, zdania na temat aktualnej sytuacji są dość podzielone. Niektórzy przebywający na miejscu Polacy twierdzą, że nie ma wielkiego zagrożenia dla turystów, inni uważają wręcz odwrotnie.

Atak terrorystów był niezwykle brutalny. Zaatakowali turystów, którzy wysiadali z autokaru. Byli ubrani w wojskowe mundury, w czasie ataku zginęły 22 osoby, w tym także osoby obywatelstwa polskiego. Następnie terroryści nakazali turystom przejście do pobliskiego muzeum, gdzie byli przetrzymywani. Obecnie ujęto kilka osób z tej grupy terrorystycznej. Prawdopodobnie są to osoby już znane służbom wywiadowczym. W wyniku starć aż 40 osób zostało rannych. Są to osoby różnych narodowości. Prawdopodobnie wśród poszkodowanych znajdują się także Polacy. Polski rząd wysłał już samolot z pomocą dla ofiar zamieszek. Według świadków terroryści wkraczający do muzeum strzelali w całkowicie przypadkowy sposób. Około 30 osób zostało wziętych przez terrorystów jako zakładników. Relacje są niezwykle dramatyczne. Nikt nie spodziewał się tak brutalnego ataku na turystów. Akcja uwalniania zakładników trwała trzy godziny. Wtedy tunezyjskim służbom udało się uwolnić więzione osoby. Wśród turystów była 36-osobowa grupa Polaków. 1

Polacy w Tunezji

Do tej pory zatrzymano trzech z czterech terrorystów. Władze Tunezji są pewne, że to właściwe osoby. W ramach ustalania szczegółów i prowadzenia śledztwa współpracują także z innymi krajami. To niezwykle tragiczne wydarzenia, które wstrząsnęły całą Europą. Dzisiaj niestety często dochodzi do takich akcji jak atak terrorystów, jednak zazwyczaj nie jest to wielkie zagrożenie dla turystów. Tym razem mieliśmy do czynienia z rzeczywiście niezwykle groźną sytuacją. Poszkodowanym osobom udzielona zostaje na bieżąco pomoc. Pozostaje zatem czekać jedynie na rozwój wydarzeń, zaleca się obecnie unikać podróży w te rejony, by zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie ryzykować.