Najlepsze teksty i informacje
szczoteczka soniczna

Soniczna szczoteczka do zębów – jak to działa?

Jest niewątpliwie nowością na polskim rynku stomatologicznym i pojawiła się tam stosunkowo niedawno temu, ponieważ drogę jej przetarła kilkadziesiąt lat temu szczoteczka elektryczna, nikt już nie patrzy z taką nieufnością na nią, jak to miało miejsce podczas wejścia do sprzedaży szczoteczek elektrycznych.

Soniczna szczoteczka do zębów to najnowsza odmiana elektrycznej szczoteczki, jej końcówka może wykonywać ruchy pulsacyjne lub wymiatające, emitując jednocześnie ultradźwięki, które skutecznie zniszczą bakterie i usuwają płytkę nazębną. Soniczna szczoteczka do zębów jest wygodna i łatwa w użyciu, dlatego za jej pomocą efektywnie wyczyścić zęby może nawet dziecko lub osoba o ograniczonych zdolnościach manualnych, taka jak np. niepełnosprawny, korzystać z nich mogą jednak bez problemu wszyscy. Szczoteczki soniczne mają wymienne końcówki i są ładowane bezprzewodowo.

Sposób na wrażliwe zęby

szczoteczkaSzczoteczka soniczna do zębów usuwa płytkę i przebarwienia za pomocą ultradźwięków o bardzo wysokiej częstotliwości, które nie są słyszalne dla ludzkiego ucha, a nie poprzez mechaniczne ich ścieranie, przez co jest jeszcze delikatniejsza niż klasyczna szczoteczka elektryczna, a na pewno dużo bardziej niż manualna szczoteczka do zębów i stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób z wrażliwymi i podatnymi na uszkodzenia mechaniczne dziąsłami.

Szczoteczka soniczna dzięki niewielkiej, ruchomej głowicy doskonale dociera do wszystkich zakamarków jamy ustnej i dokładnie je czyści, usuwa resztki pokarmów oraz oczywiście bakterie. Więcej na temat budowy można przeczytać na szczoteczka-soniczna.edu.pl Soniczne szczoteczki do zębów są wygodne i łatwe w użyciu, a korzystanie z nich sprawia, że szczotkowanie zębów jest przyjemnym i prostym zabiegiem.

Jak działa szczoteczka soniczna?

W przypadku sonicznych szczoteczek do zębów, które wykonują ruchy wymiatające, ich częstotliwość waha się pomiędzy 3000 a 4000 tysiącami ruchów na minutę, zapewniając dokładne usuwanie płytki nazębnej i w efekcie zapobieganie powstawania kamienia nazębnego.

Producenci takich szczoteczek dbają o to, aby głowice były tak zaprojektowane, aby z łatwością docierać do wszystkich, nawet tych trudnodostępnych miejsc w jamie ustnej i dokładnie je czyściły. Soniczna szczoteczka do zębów to produkt najnowszej generacji, który łączy w sobie skuteczność i delikatność stosowania, całkowicie dbając o higienę i zdrowie jamy ustnej. Urządzenia te są jednak droższe zarówno od szczoteczek elektrycznych, a już tym bardziej od manualnych szczoteczek do zębów. Soniczne szczoteczki do zębów wykorzystują najnowsze zdobycze technologii, aby w pełni bezpiecznie dbać o twój zdrowy i piękny uśmiech.