Najlepsze teksty i informacje
uśmiech

Leczenie zębów – lepiej zapobiegać niż leczyć

Chyba w każdej dziedzinie naszego życia tak jest, a szczególnie jeśli to kwestia naszego zdrowia – lepiej zapobiegać niż leczyć! To stara ale bardzo prawdziwa kwestia. Jeżeli chodzi o nasze zęby, które, jak musimy pamiętać, mamy na całe życie i o które musimy odpowiednio dbać, by nie powodowały w naszej codzienności jakiegokolwiek dyskomfortu! Chyba warto przeznaczyć na przykład maksymalnie te dwadzieścia złotych miesięcznie a dziennie około piętnastu minut troski o nasze zęby, by nie być narażonym na o wiele wyższe koszty leczenia, prawda?

Ile kosztuje szczoteczka do zębów

Szczoteczkę i to juz taka lepsza możemy kupić na przykład już za około dziesięć złotych i użytkować przez dwa lub trzy miesiące spokojnie, pasta to tez wydatek rzędu kilkunastu złotych, a będzie nam tubka takiej pasty służyła o wiele dłużej – pamiętajmy, ze do szczotkowania zębów wystarczy minimalna ilość pasty do zębów – nakładamy na naszą szczoteczkę kulką pasty odpowiadająca swoją wielkością ziarnku groszku. Wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep internetowy ze szczoteczkami i akcesoriami do jamy ustnej jak na przykład https://denthelp.pl. Wiele osób zużywa zupełnie niepotrzebnie zbyt wiele pasty do zębów, bo sugerują się tym, co widzą w reklamach – a tam raczej się nie oszczędza i nakłada tej pasty o wiele za dużo! Do tego zestawu musimy koniecznie dokupić sobie dwa elementy – płyn do płukania jamy ustnej oraz nić dentystyczną.

Kondycja zębów

jama ustnaJeżeli jeszcze nie mamy tego na liście swoich codziennych czynności, to natychmiast powinniśmy dopisać i przestrzegać – płukanie ust po umyciu dodatkowo płynem do higieny jamy ustnej, a oprócz tego nitkowanie nicią dentystyczną, to najlepiej bezpośrednio przed pójściem spać, dobrze by było gdyby się stało naszym wieczornym rytuałem. Pamiętajmy też, że to co jemy ma także ogromny wpływ na stan i kondycję naszych zębów – powinniśmy jeść jak najwięcej warzyw i owoców – najlepiej surowych, bo one dodatkowo podczas chrupani oczyszczają nasze zęby i usuwają bakterie z naszych zębów, nic tylko zjadać, prawda?

Co łagodzi problemy z jamą ustną?

Pamiętajmy tez, ze niektóre owoce, na przykład truskawki – mają świetny, magiczny wręcz wpływ na nasze zęby, dają efekt wybielania, jeżeli jeszcze togo nie sprawdziliście to zróbcie to jak tylko nadejdzie sezon na te pyszne owoce. Jeżeli zaniedbamy nasze zęby, to niestety będziemy narażeni na znacznie wyższe koszta – zabiegi u stomatologów niestety swoje kosztują i do tanich (ani przyjemnych) nie należą. Dbajmy więc o zęby każdego dnia i nie narażajmy się na niepotrzebne koszty i ból.