Najlepsze teksty i informacje
szczoteeczki

Jak często trzeba wymieniać szczoteczkę do zębów?

W przypadku zapalenia dziąseł pamiętaj przede wszystkim o: myciu zębów dwa razy dziennie, nitkowaniu codziennie, wizytach u dentysty na regularne kontrole i czyszczenie. Należy też unikać nadmiaru cukru i przestrzegać zrównoważonej diety. Odpowiednie składniki odżywcze, zdrowe odżywianie i prawidłowa higiena jamy ustnej, może zwalczyć zapalenie dziąseł. Jeśli palisz, przestań. Palenie jest główną przyczyną zapalenia dziąseł. Jeśli Twoja szczoteczka do zębów jest dziwnie kolorowa, może to nie być jakiś zbytnio niepokojący sygnał. Cukierki mogą pozostawiać resztki na zębach w postaci cukrów, kwasów i oczywiście barwniki. W trosce o swoje zabawy, unikach tych cukierków. Warzywa, ser, orzechy lub nasiona są lepszym wyborem, nie szkodzą bowiem tak zębom, jak słodkości.

Mycie zębów po jedzeniu

mycie zębówO słodkim poczęstunku pomyśl najlepiej po zjedzeniu głównego dania, wtedy Twoja jama ustna ma dużo śliny, by pomóc Ci zmyć niepotrzebne cukry i kwasy. Jeśli już jesz słodycze, przepije je szklanką wody. Bądź czujny przy szczotkowaniu i nitkowaniu zębów, jeśli kolorowe pozostałości znajdujesz na własnej szczoteczce, wyobraź sobie co było na zębach! Jeśli włosie szczoteczki jest płaskie, zużyte lub brakuje go, to znak, że Twoja szczoteczka do zębów musi zostać natychmiast zmieniona! Jeśli zaś używasz elektrycznej szczoteczki do zębów, błyskawicznie wymień główkę! Ogólnie stomatolodzy zalecają wymianę szczoteczki co trzy miesiące. Gdy przeziębiłeś się lub zachorowałeś na grypę natychmiast wymień szczoteczkę. Pamiętaj też o wymianie szczoteczki po tym jak poczujesz się lepiej. Spróbuj też notować datę pierwszego użycia nowej szczoteczki, aby wiedzieć, jak stara jest Twoja szczoteczka do zębów. Jeśli Twoja szczoteczka do zębów zawsze zużywa się już po kilku tygodniach, musisz odświeżyć swoje umiejętności szczotkowania.

Prawidłowa higiena jamy ustnej

To może być znak, że błędnie myjesz zęby. Właściwe mycie zębów nie jest tak trudne, szybko się go nauczysz, jeśli poświęcisz trochę czasu na przyswojenie odpowiedniej techniki. Sprawdź przede wszystkim w Internecie, jak prawidłowo myć zębów. Jeśli dalej nie jesteś pewny, czy Twoja technika szczotkowania jest dobra, zapytaj Twojego dentysty lub higienistki stomatologicznej jak właściwie myć zęby. Pamiętaj też o właściwym nitkowaniu zębów (przynajmniej raz dziennie). Powinieneś też myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie po dwie minuty. Jeśli prawidłowe mycie zębów zwykłą szczoteczką manualną sprawia Ci problem, elektryczna szczoteczka do zębów może być dobrym pomysłem. Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór zarówno elektrycznych, jak i manualnych szczoteczek do zębów. Na pewno znajdziesz coś idealnego dla siebie.