Najlepsze teksty i informacje
e-palenie

Liquidy do napełniania e-papierosów

E-ciecz określana jako e-sok lub „sok dymny” to ciekły składnik, który posiada każdy e-papieros, wytwarzający parę. Jeśli używasz jednorazowego elektronicznego papierosa lub kupujesz zamienne wkłady, to nie jesteś chyba nawet świadomy tego, co znajduje się wewnątrz e-liquidu. Każdy inny rodzaj urządzenia będzie wymagał podstawowej wiedzy, abyś poradził sobie z tym produktem. E-ciecz jest produkowana przez dziesiątki firm w setkach różnych smaków. Nikotynowa e-ciecz składa się z kilku podstawowych składników: glikolu propylenowego (PG) i/lub gliceryny warzywnej, nikotyny oprócz aromatów. Oprócz nikotyny wszystkie składniki są powszechnie uważane za bezpieczne do spożycia przez ludzi. Z drugiej strony nikotyna może być szkodliwa dla osób dorosłych, dzieci i zwierząt, jeśli niewłaściwie ją zastosujemy. Choć dopiero bardzo wysoka dawka mogłaby być dla nas śmiertelna, należy zachować szczególną ostrożnością przy obchodzeniu się z e-cieczą, aby uniknąć niepożądanych reakcji.

Instrukcja do e-papierosa

papieros elektronicznyJeśli będziemy przestrzegać instrukcji dołączonej do produktu, e-papieros powinien być dla nas bezpieczny. Wysokie dawki nikotyny z tytoniu, która jest spożywana lub e-liquid, która została połknięta, może być śmiertelna, choć poziom nikotyny w standardowej butelce e-cieczy najprawdopodobniej spowoduje, że użytkownik po prostu zachoruje. Innym rzadszym sposobem, aby nikotyna negatywnie wpłynęła na nasz organizm, jest jej wchłonięcie przez skórę, które następuje, gdy e-sok będzie miał kontakt z naszą skórą i w konsekwencji nikotyna przedostanie się do naszej krwi. Do częstych działań niepożądanych spowodowanych przez oddziaływanie nikotyny zawartej w liquidach możemy przede wszystkim zaliczyć: nadmierne wydzielanie śliny, przyspieszenie pracy serca, bóle brzucha, pocenie się, ból głowy, zawroty głowy, nudności i wymioty. Dlatego powinniśmy zachować szczególną instrukcję, gdy stosujemy e-papierosy. Ze względu na potencjalnie niebezpieczne właściwości nikotyny, powinniśmy szczególnie dbać o e-liquid.

Czy można zatruć się przez e-palenie?

Zatrucia spowodowane e-cieczą stają się bowiem coraz poważniejszym problemem, a zwierzęta i małe dzieci są na to najbardziej narażone. Wiele smaków e-liquidów posiada aromaty, które są atrakcyjne dla dzieci i zwierząt, więc dodatkowo wymagana jest czujność, aby je zabezpieczyć. Traktuj liquid do e-papierosa po prostu jak niebezpieczny lek lub domową substancję chemiczną. Butelki e-cieczy posiadają najczęściej standardowe zabezpieczenia przed dziećmi, ale niestety dzieci mają talent do dostawania się do zakazanych miejsc, gdy nie są one odpowiednio zabezpieczone.